Tuto dovolenou si právě prohlíží 3 cestovatelé.

KRÁSY SRÍ LANKY ***

23.3. - 1.4.2023
Praha
Polopenze

Fotografie

Poloha

1. den: Odlet
Odlétáme z Prahy (plánovaný let Praha – Colombo se společností FlyDubai s přestupem v Dubaji)

2. den: Přílet
Po příletu na letiště Colombo bude následovat přivítání a transfer do vašeho hotelu v oblasti Sigiriya. Po ubytování bude následovat informační schůzka s Vašim průvodcem a volný program.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Sigiriya. (Hotel Kassapa Lions Rock nebo podobný)

3. den:
Dechberoucí starodávná skalní pevnost „Sigiriya Rock“ + ukázka vaření + návštěva Medievalu v Polonnaruwě
Po snídani v hotelu nás čeká nejprve fyzicky náročnější výstup na nejnavštěvovanější památku na Srí Lance – skalní pevnost Sigiriya. Na tomto úchvatném místě, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, nalezneme pozůstatky chrámového komplexu, stejně jako rozsáhlé nástěnné malby. Podle starověké Srílanské kroniky „Culavamsa“ bylo místo vybráno králem Kasyapou (477 - 495 nl.) pro jeho nové město. Svůj palác vybudoval na 200 m vysoké skále tyčící se strmě nad okolní terén a jeho strany ozdobil barevnými freskami. Na malé plošině zhruba v půli této skály nechal král postavit bránu ve formě obrovského lva, která nese jméno Sihagiri – Lví skála. Město a královský palác byly po královské smrti opuštěny. Až do 14. století se zde pak nacházel buddhistický klášter. Po výstupu na vrchol jsme odměněni osvěžujícím větrem, fascinujícím výhledem na symetrické vodní zahrady na úpatí skály a nekonečnou džungli pod námi.
Tento úžasný zážitek ještě tentýž den doplníme o návštěvu hotelu Sirigiya Jungle, kde nás čeká kulinářský zážitek ve formě ukázky vaření. Na samotný závěr se odpoledne vydáme do města Polonnaruwa. Jedná se o bývalé hlavní město, kterým bylo zhruba dvě stě let a které vytvořil v 11 století panovník Vidžajabáh. K nejvýznamnějším králům, který zde sídlil, patřil Parákramabáhu (vládl 1153–1186). Ten si mj. podřídil i jižní Indii, Barmu a Kambodžu. Zejména dobytí Barmy bylo rozhodující pro ovládnutí obchodních cest a přineslo Srí Lance prosperitu. Ke klíčovým artiklům patřily sloni a hedvábí. Parákramabáhu též velmi podporoval rozvoj literatury, architektury a sochařství.
Pozůstatky této královské citadely nám nabídnou pohled mj. na skalní chrám Buddhy „Gal Vihara“. Sochy jsou zde vytesány do jednoho kusu skály o rozměrech 27 m dlouhé a 10 m vysoké, zobrazují 4 vyobrazení Buddhy a jsou považovány za nejlepší ukázku starověkého sochařství Sinhalese. Po skončení prohlídky se vrátíme zpět do našeho hotelu v Sigiryi.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Sirigiya. (Hotel Kassapa Lions Rock nebo podobný)

4. den:
Vesnička Hiriwadunna + jeep safari v národním parku Minneriya
Dnešní den zahájíme opět snídaní a poté se vydáme vstříc dalšímu dobrodružství. Dnes je na programu trek k typické místní vesnici a odpoledne trocha „akce“ ve formě safari v jeepech. Začínáme krátkým transferem, kterým se rozjedeme směr Habarana. Odtud se následně vydáme procházkou do vesnice Hiriwadunna (cca 1,8 km). Půjdeme podél jezera Wewa, kde se nám naskytnout nádherné výhledy na džungly či místní faunu a flóru. Ve vesnici budeme pak mít možnost se seznámit se způsobem života mimo turistická centra a vidět místní obyvatelé např. při tradičním rybolovu, praní prádla v jezeře atp.
Odpoledne se vypravíme do národního parku Minneriya, který se nachází mezi městečkem Habarana a bývalým královským městem Polonnaruwa. Zde na nás čeká projížďka v jeepech a dozajista nezapomenutelné zážitky. Jak jistě víte, tak spatřit slony ve volné přírodě se Vám dnes už bohužel nepoštěstí jen tak někde. Nicméně právě Minneriya je v Asii jedinečným místem pro pozorování slonů v prostředí opravdové divočiny, které dělá ze Srí Lanky tak výjimečnou destinaci. Troufáme si říct, že v takovémto množství je nenajdete nikde jinde na světě. Především v období sucha zde můžete spatřit stáda slonů, kteří přicházejí ke stejnojmenné vodní nádrži zchladit svou rozpálenou kůži a napít se. Odhaduje se, že se zde v této době pohybuje kolem 300 slonů, což je pro milovníka těchto nádherných zvířat úchvatná podívaná. Sloní setkání má dokonce své jméno, říká se mu „elephant gathering“ a bývá považováno za největší známé shromáždění slonů. Při troše štěstí zde kromě slonů narazíme i na vysokou zvěř, sambary indické, makaka bandara, či dokonce leopardy. Stejně tak je národní park Minneriya rájem i pro milovníky ptactva. Zahlédnout zde můžeme např. velká hejna černých kormoránů, kteří sem přilétají lovit ryby, pelikány, volavky, papoušky a mnoho dalších.
Po skončení prohlídky se vrátíme zpět do našeho hotelu v Sigiryi.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Sirigiya. (Hotel Kassapa Lions Rock nebo podobný)

5. den:
Jeskynní chrám Dambulla s královstvím koření v Mathale Garden
Po snídani v hotelu se rozloučíme s oblastí Sigiriya a odjíždíme do města Kandy (cca 3 hodiny). Během naší dnešní cesty nás čekají dvě velmi atraktivní zastávky. Nejprve zavítáme do jeskynního chrámu Dambulla, který je dalším pokladem na seznamu památek UNESCO.
Jedná se o nejrozsáhlejší, a především nejzachovalejší jeskynní chrámový komplex na Srí Lance. Na první pohled nás zaujme především množstvím nástěnných maleb a buddhistických, ale i hinduistických soch. Celkem tady můžeme spatřit až 80 zdokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do 5 jeskyní, které obsahují sochy a obrazy související s lordem Budhou a jeho životem. Uvidíme v nich neuvěřitelných 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy věnované bohům (mj. sochy hinduistických bohů Vishny a Ganeshy). Nástěnné malby se rozprostírají na ploše 2100 m2 a při pohledu na stěny jeskyní můžeme vidět pokušení démona Mary a Budhovo první kázání.
Podruhé pak zastavíme v Mathale, konkrétně v zahradě koření, kde roste nejlepší koření na Srí Lance, potažmo i na světě. Tato ostrovní země je neodmyslitelně spjata s produkcí koření a my dostaneme exkluzivní příležitost vidět, odkud právě to nejlepší koření pochází.
Po skončení prohlídky se vydáme do našeho nového hotelu ve městě Kandy. Jedná se o jedno z nejkrásnějších měst na Srí lance, které je známé svou malebnou krásou, bohatou kulturní hodnotou a patří na seznam památek UNESCO.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Kandy. (Hotel Topaz nebo podobný)

6. den:
Botanická zahrada Paradeniya + prohlídka města Kandy + chrám Buddhova zubu
Po snídani v hotelu nás dnes čeká opět velmi zajímavý program. Nejdříve se přesuneme kousek za město do Královské botanické zahrady Peradeniya, ležící zhruba 5 km od hranic Kandy. Překvapit nás tu mohou dešťové přeháňky, jelikož se uvádí, že po 200 dnů v roce se tady vyskytují srážky. Ty ale rozhodně neodradí návštěvníky, kterých je pravidelně každý rok přes 2 miliony. Světově proslulou je zahrada především díky ohromné sbírce orchidejí. Najdeme v ní ale také přehlídku koření, palem nebo léčivých rostlin.
Druhým bodem programu šestého dne pak bude prohlídka města Kandy a návštěva chrámu Buddhova zubu. Tento chrám s originálním názvem, který je umístěný v královském palácovém komplexu, hrál historicky významnou roli. Údajně se v něm nachází pozůstatek zubu zakladatele buddhismu Siddhárty a traduje se, že ten, kdo je držitelem relikvie, je držitelem správy země. Samotný Buddhův zub je uzavřen ve zlaté nádobě ve tvaru „Dágoby“ (buddhistická relikvie). Uvnitř je dalších šest podobných nádobek, které se postupně zmenšují a zapadají do sebe. Buddhův zub se nachází až v poslední a zároveň nejmenší schránce.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Kandy. (Hotel Topaz nebo podobný)

7. den:
Panoramatická prohlídka + Nuwara Eliya + návštěva čajové plantáže a továrny
I dnes začíná náš den tradičně snídaní. Poté se odhlásíme z našeho hotelu a vydáme se na cestu do města Nuwara Eliya, které je cílem našeho dnešního putování. Toto město se nachází v horské oblasti Srí Lanky, ve výšce 1868 metrů nad mořem a je pravděpodobně nejvýše položeným městem Srí Lanky. Leží na úpatí nejvyšší hory Srí Lanky Pidurutalagala (2524 m.n.m), které však Britové pro její lehce nezapamatovatelný název začali říkat „Mount Pedro“. Rozkládá se uprostřed opravdu velice rozsáhlé oblasti, kterou pokrývají čajové plantáže a v průběhu cesty budete fascinováni tím, jak je celá oblast kultivována právě za účelem pěstování čaje. Doslova na všech kopcích v okolí uvidíte jen a pouze čajové plantáže, které hrají všemi odstíny zelené barvy. Po cestě zastavíme a navštívíme čajovou plantáž a rovněž navštívíme čajovou továrnu. Zde se dozvíme vše o výrobě a zpracování čaje. Zjistíme, mj. jaký je rozdíl mezi černým a zeleným čajem a nebude chybět ani možnost ochutnat pravý cejlonský čaj. Za doporučení určitě stojí na závěr nezapomenout a pořádně si nakoupit?? Po konci prohlídky se dopravíme do našeho nového hotelu v Nuwara Eliya, ubytujeme se a čeká nás volný program.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Nuwara Eliya. (Hotel Heaven Seven nebo podobný)

8. den:
Pevnost Galle Dutch Fort
Po snídani se vydáme na cestu do města Bentota. Zde se po příjezdu ubytujeme v našem novém hotelu a odpoledne budou naše cesty směřovat do města Galle. Zde si projdeme město a příjemnou procházkou dojdeme k našemu hlavnímu bodu dnešního dne. Navštívíme největší koloniální holandskou pevnost v jihovýchodní Asii - Galle Dutch Fort. Další z památek na seznamu světového dědictví UNESCO, tyčící se nad Indickým oceánem. Kromě pevnosti je zajímavé i samotné město Galle, které fungovalo v dávné minulosti jako obchodní centrum. Po prohlídce pevnosti se vrátíme zpět do našeho hotelu.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Bentota (Hotel Ekho Surf nebo podobný).

9. den:
Prohlídka pamětihodností v Colombu
Tradičně náš den začneme snídaní, poté se odcheckujeme z hotelu a následovat bude transfer do Colomba - největšího města Srí Lanky. Colombo leží na západním pobřeží ostrova a je přilehlé k městu Šrí Džajavardanapura Kotte. Jedná se o rušné město, kde se mísí moderní architektura s koloniálními budovami z dob Britského impéria. Počet obyvatel dosahuje 760 000 a do roku 1978 bývalo politickým hlavním městem, než ho nahradilo Šrí Džajavardanapura Kotte. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu a bude nás čekat odpolední program. V Colombu absolvujeme okružní jízdu městem a uvidíme nejvýznamnější místa této metropole. Objevíme budovu Starého Parlamentu, Hlavní nádraží, náměstí Nezávislosti nebo chrám Gangarama. Po prohlídce Colomba nás čeká cesta do našeho nového hotelu.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Colombo. (Hotel Colombo City nebo podobný)

10. den:
Odlet zpět do Prahy
Dnes naše poznávání bohužel a končí a čeká nás transfer na letiště Colombo a let zpět do Prahy.

Vybavení pokoje

Ubytování: hotel "no name" kategorie min. 3*.
K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, možnost minibaru (za poplatek) a možnost trezoru (možnost poplatku).
Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky. Fotografie ubytování v této nabídce jsou pouze ilustrační.

Stravování

POLOPENZE (formou bufetu), možnost dokoupení i balíčku obědů na celý pobyt (informace v CK, orientační cena cca 1500,-Kč/osoba)

Služby za poplatek

- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu od pojišťovny SLAVIA za částku 1 990,-Kč
- Fakultativní příplatky, programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegáta na místě)
- Obědy formou bufetu: cca 1500,-Kč / osoba / pobyt (7 obědů) - zapotřebí nahlásit případně při prodeji !

Zvýhodněný balíček výletů: za 249,- EUR,- Eur, který obsahuje:
Výlet - (3. den) Dechberoucí starodávná skalní pevnost „Sigiriya Rock“ + ukázka vaření + návštěva Medievalu v Polonnaruwě
Výlet - (4. den) Vesnička Hiriwadunna + jeep safari v národním parku Minneriya
Výlet - (5. den) Jeskynní chrám Dambulla s královstvím koření v Mathale Garden.
Výlet - (6. den) Botanická zahrada Paradeniya + prohlídka města Kandy + chrám Buddhova zubu
Výlet - (7. den) Panoramatická prohlídka + Nuwara Eliya + návštěva čajové plantáže a továrny
Výlet - (8. den) Pevnost Galle Dutch Fort
Výlet - (9. den) Prohlídka pamětihodností v Colombu
- Všechny vstupy do navštívených objektů a památek
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek
- Transfer na jednotlivé výlety

Poznámka

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněna na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.
- Výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a výkladů průvodců nejsou zahrnuty v základní ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta.
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem s platností minimálně 180 dnů v den příjezdu
- Místní povinnou vládní a regionální taxu: 50 EUR / osoba / pobyt. Taxa se hradí po příletu v hotovosti u delegáta. Tuto taxu není možné vybrat předem a zahrnout do ceny zájezdu.
- PRO OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY PLATÍ VÍZOVÁ POVINNOST.
Pro vstup na Srí Lanku jsou zapotřebí dva dokumenty – platný cestovní pas a turistické vízum, které je zpoplatněné. Vízum je zpravidla vydáváno pro jeden vstup na délku pobytu 30 dnů. Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk/slvisa (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit platební kartou 35,- USD za turistické vízum. V systému ETA vyplní požadované osobní údaje, číslo pasu, jeho platnost a předpokládané datum příjezdu a odjezdu. Na jím zadané kontaktní údaje obdrží vyrozumění o přijaté platbě a souhlas se vstupem na území Srí Lanky, který platí 3 měsíce. Při příletu je následně třeba vyplnit Immigration Landing Card. Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 6 měsíců od data vstupu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu.

Aktuální podmínky VSTUPU platné k 4.3.2022 – mj. covid, očkování, testování, vízum atp.
Plně očkovaní
Cestující, kteří jsou plně očkovaní (min. 14 dní od završení očkování, u vakcíny Johnson & Johnson min. 14 dní po 1. dávce) se nemusí před příletem na Srí Lanku prokázat negativním PCR testem nebo negativním antigenním testem.
Děti do 12 let (11,99) mají výjimku z testování před odletem i po příletu.
Plně očkovaní cestující jsou osvobozeni také od popříletového PCR testu. Děti od 12 do 18 let musí podstoupit popříletový PCR test. Děti mladší 18 let, které mají alespoň 1 dávku schálené vakcíny jsou považovány za plně očkované.
Veškeré informace pro plně očkované cestující (v angličtině). Pokud mají děti od 12 do 18 let alespoň 14 dní po 1. dávce očkování vakcínou Pfizer jsou bráni jako plně očkovaní.

Cestující, kteří onemocnění covid-19 prodělali
Cestující se musí před příletem na Srí Lanku prokázat negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin před nástupem do letadla). Cestující, kteří jsou zároveň plně očkovaní, nemusí podstoupit popříletový PCR test. Děti do 2 let (1,99) mají výjimku z testování. Cestující, kteří nejsou očkovaní nebo nemají dokončené očkování, musí po příletu na PCR test a na další test 7. den pobytu.
Cestující starší 12 let musí podstoupit PCR test 1. den po příletu na Srí Lanku.
Veškeré informace pro cestující, kteří prodělali onemocnění covid-19 (v angličtině).

Neočkovaní / Cestující s nedokončeným očkováním
Cestující musí před vstupem do země předložit negativní PCR test na covid-19 (ne starší 72 h před nástupem do letadla). Děti do 2 let (1,99) mají výjimku z testování. Poté musí nastoupit do 8denní karantény v certifikovaných hotelech Level 1. Po příjezdu bude proveden PCR test. Osoby mohou využívat veškerých služeb hotelu a schválených turistických míst v bio bublině. 2. PCR test bude proveden 7. den pobytu. Při negativním testu může cestující opustit bio bublinu.
Cestující starší 12 let musí podstoupit PCR test 1. den po příletu na Srí Lanku.
Veškeré informace o cestování na Srí Lanku naleznete na stránkách hello again!
Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.
Očkování:
Cestující, kteří letí na poznávací okruh Srí Lankou, musí být plně očkovaní (min. 14 dní po dokončení očkování). Jinak se okruhu nemohou zúčastnit.


Formuláře/aplikace
Před odletem je nutné vyplnění online formuláře (ne dříve jak 72 hodin před odletem na Srí Lanku). Do formuláře se nahrává výsledek PCR testu a očkování. Cestující se musí prokázat QR kódem a každý cestující musí mít svůj QR kód.
Jiné podmínky
Všichni cestující, kteří přijedou po 1. lednu 2022, jsou povinni si zakoupit místní pojištění proti covid-19 bez ohledu na stav očkování a na to, zda mají zahraniční pojištění či nikoli. Místní pojištění nabízené společností Sri Lanka Tourism za 12 USD (pokrývá až 50 000 USD) je platné po dobu 1 měsíce

Aktuální podmínky NÁVRATU platné k 4.3.2022 – mj. covid, očkování, testování, vízum atp.
Test:
Dle nařízení vlády se musí občané ČR před návratem do ČR prokázat:
-digitálním certifikátem o dokončeném očkování (min. 14 dní a max. 270 dní od završení vakcinace, pokud nebyla podána posilující dávka) nebo
-digitálním certifikátem o prodělaném onemocnění covid-19 v anglickém jazyce (který není starší jak 180 dnů od prvního pozitivního testu) nebo
-negativním PCR (ne starším 72 hodin) nebo antigenním testem (ne starším 24 hodin).
-Cestující, kteří nejsou očkovaní nebo neprodělali onemocnění covid-19, musí 5.-7. den po příletu do ČR podstoupit PCR test.
Děti do 12 let (11,99 let) mají výjimku z testování.
Důležité upozornění: Vstupní podmínky se mohou měnit. Vždy si prosím ověřte aktuální podmínky dopravce a tranzitní země těsně před odjezdem/příjezdem u naší CK nebo u dané přepravní společnosti.
Formulář:
Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář. Výjimku mají děti do 12 let.

od 35 980 Kč
First Minute
55 980 Kč
23.3. - 1.4.2023, Polopenze, Praha
23.3. - 1.4.2023, Polopenze, Praha
Počet osob
Pro zadaný počet osob se vždy rezervuje jeden pokoj.
Cena zahrnuje
- Letenku Praha – Colombo – Praha (plánovaný přestup v SAE)
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Transfery letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely moderními klimatizovanými autobusy
- Ubytování na 8 nocí / 10 dní v min. 3* hotelu místní kategorizace dle programu (3 noci v oblasti Sigiriya, 2 noci v oblasti Kandy, 1 noc v oblasti Nuwara Eliya, 1 noc v oblasti Bentona, 1 noc v oblasti Colombo)
- Polopenze formou bufetu (8 x večeře)
- Služby českého delegáta
- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- Místní povinnou vládní a regionální taxu: 50 EUR / osoba / pobyt. Taxa se hradí po příletu v hotovosti u delegáta. Tuto taxu není možné vybrat předem a zahrnout do ceny zájezdu. – Výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, uvedeného jídla a výkladů průvodců) nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta.
- Spropitné (doporučené spropitné je cca 10-15 € na osobu a pobyt)
- Nápoje během jídel
- Komplexní cestovní připojištění vč. pojištění storna zájezdu
- Vízum
Pořadatelem zájezdu je CK FlyDovolená
Proč vyrazit s FlyDovolenou?
Pojištění od ověřené společnosti
Nonstop zákaznická podpora
Široká škála pobytových a poznávacích zájezdů
Bezpečné pojištění, které slouží lidem
Máte otázku?
Nebojte se nám zavolat, rádi vám vyhovíme a pomůžeme vybrat tu správnou dovolenou snů.
+420 224 805 221
Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
ok